Przedszkole Galicyjskie

Przedszkole Galicyjskie jest kameralną placówką, zlokalizowaną na terenie Miasteczka Galicyjskiego, w niezwykle pięknym Dworku Szlacheckim z Łososiny Górnej, z dala od miejskiego zgiełku, hałasu i spalin.

Teren wokół Przedszkola stanowi duży, zaciszny plac, pełen ozdobnych krzewów, który niezależnie od pory roku jest idealnym miejscem zabaw przedszkolaków, a w cieplejsze dni również spotkań i uroczystości. Trawniki w sezonie wiosenno-letnio-jesiennym stanowią także miejsce bytowania pupili Miasteczka Galicyjskiego – kóz, nierzadko spotkać można tu wiewiórki. Dokarmianie zwierzątek należy do żelaznego repertuaru dnia Przedszkolaków podczas rekreacji na świeżym powietrzu.

Przedszkole pozbawione jest barier architektonicznych, co czyni je przyjaznym wszystkim dzieciom, również niepełnosprawnym /lokalizacja na parterze, posiada odpowiednio szerokie drzwi, dostosowane toalety/.

Do dyspozycji Przedszkolaków jest przestronna sala, w pełni bezpieczna, bogato wyposażona w zabawki i pomoce dydaktyczne odpowiednie dla tej grupy wiekowej.

Głównym celem Przedszkola Galicyjskiego jest rozwijanie osobowości dziecka poprzez naturalną dla niego formę aktywności, jaką jest zabawa.

Przedszkole działa tak, aby dzieci czuły się tutaj szczęśliwe i ważne.

Głęboko wierzymy, że dziecko to równorzędny dorosłym podmiot w społeczeństwie; wiemy, że każde jest wielką indywidualnością i w każdym drzemie olbrzymi potencjał twórczy, który właściwie ukierunkowany stanie się podstawą przyszłych sukcesów na etapie edukacji szkolnej, stając się podwaliną w pełni wartościowego życia w dorosłości.

W naszym Przedszkolu stwarzamy dzieciom warunki do wszechstronnego rozwoju, pobudzając ich ciekawość świata, otwarcie na innych ludzi i nowe wyzwania, a także uczymy podążania drogą empatii w życiu codziennym.

Lokalizacja Przedszkola znacząco wpływa na naszą koncepcję pracy, w której jednym z realizowanych zagadnień jest popularyzacja wiedzy o własnym regionie, przyrodzie oraz dziedzictwie kulturowym, przez co kształtujemy postawę przynależności, patriotyzmu, a także rozbudzamy zainteresowania kulturą naszego pięknego regionu.